ZAKŁADANIE I PROWADZENIE FIRMY W NIEMCZECH

Czyli w jaki sposób możemy Ci pomóc z założeniem i prowadzeniem firmy w Niemczech.

Firma w Niemczech jak i czy warto to zrobić?

Niemcy to kraj, w którym gospodarka rozwija się dynamicznie, dlatego działanie na tym specyficznym rynku nie należy do najłatwiejszych. Warto pamiętać, że Niemcy to kraj w którym działa zasada wolności gospodarczej, a co za tym idzie, każdy może prowadzić działalność gospodarczą tych samych zasadach co obywatele. Wiele osób, które planują rozwinąć się w biznesie za zachodnią granicą, szuka wsparcia, dzięki któremu założenie i prowadzenie firmy w Niemczech będzie sukcesem, dlatego wychodzimy im naprzeciw.

Wiemy, że zakładanie działalności na nieznanym dotąd gruncie nie należy do zadań prostych, dlatego jako doświadczona w tym zakresie firma, oferujemy kompleksowe wsparcie każdemu przedsiębiorcy, który pragnie rozwinąć się i osiągnąć wymarzony sukces w biznesie.

NA CZYM POLEGA ZAŁOŻENIE I PROWADZENIE FIRMY W NIEMCZECH?

Dlaczego i czy warto prowadzić i założyć firmę w Niemczech.

Pierwsze kroki

Każdy początkujący przedsiębiorca, który chce założyć biznes w Niemczech, musi udać się do Urzędu Meldunkowego, a następnie złożyć zgłoszenia działalności gospodarczej w Urzędzie do spraw Gospodarki. Po dokonaniu pierwszych formalności, zasady prowadzenia przedsiębiorstwa są podobne do Polskich, bowiem konieczne jest uzyskanie numeru identyfikacji podatkowej, trzeba założyć firmowy rachunek bankowy, prowadzić rachunkowość oraz oczywiście regularnie wywiązywać się z płacenia podatków. Ostateczna decyzja o założeniu firmy, musi być jednak sprecyzowana, bowiem należy rozważyć to jaką formę prawną firmy wybierzemy.

Przemyślana strategia

Wybór formy prawnej niesie obowiązek zgłoszenia jej na specjalnie opracowanym dla tego celu formularzu, w stosowny Urzędzie Porządkowym lub Urzędzie do spraw Gospodarki. W zależności od branży, konieczne może być również dokonanie wpisu do rejestru w Sądzie Rejestrowym. Dalszymi etapami zajmuje się już właściwy Urząd, który przekazuje dane firmy do kolejnych instytucji. Przed podjęciem działalności gospodarczej, należy dowiedzieć się, czy dla wykonywania określonej działalności, nie jest wymagane dodatkowe, specjalne zezwolenie.

Myślenie długofalowe

Założenie firmy i prowadzenie biznesu w Niemczech nie zawsze się opłaca, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak: branża, wielkość biznesu, potencjalni klienci, obsługa prawna, obsługa HR itp. Na etapie podjęcia decyzji o założeniu firmy w Niemczech nasi specjaliści są w stanie doradzić Tobie czy naprawdę tego potrzebujesz.

Na czym polega nasza pomoc w procesie założenia i prowadzenia firmy w Niemczech?

Jako firma, która posiada wieloletnie doświadczenie w działaniu na rynku niemieckim, wiemy jak pokierować naszych Klientów, aby założenie działalności gospodarczej oraz jej prowadzenie przebiegało bezproblemowo. Znamy doskonale procedury, dlatego wspieramy szeroko pojęte formalności, aby każdy początkujący przedsiębiorca mógł pewnie ruszyć z wymarzonym biznesem na rynek niemiecki. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie problemy mogą pojawiać się w działalności przedsiębiorcy na rynku niemieckim, dlatego też jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat, pomoże początkującym w biznesie zyskać dobry start i wesprze osiągnięcie wymarzonego sukcesu.

Każdy młody przedsiębiorca zgłaszając się do nas, ma pewność, że żadne problemy natury formalnej, organizacyjnej czy praktyczniej nie wpłynął na jego działalność. Pomożemy krok po kroku załatwić sprawy urzędowe, nawiązać intratne znajomości z partnerami biznesowymi w Niemczech, a także wesprzemy w rozmowach i negocjacjach, które przyniosą profity dla naszych Klientów. Z naszym wsparciem, możliwe jest uzyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów związanych z działalnością gospodarczą szybko i sprawnie, a nasza praktyczna wiedza pozwoli zadomowić się na niemieckim rynku.

Jako doświadczony przedsiębiorca, pomożemy uzyskać wszystkie niezbędne narzędzia, które wesprą rozruch firmy, a dodatkowo możemy pomóc na początku działalności i w jej trakcie opracowywać strategie marketingowe i im podobne. Działalność gospodarcza w Niemczech z fachowym wsparciem zyska już na samym początku, bowiem nasi Klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie w każdym aspekcie związanym z zakładaniem, jak również późniejszym prowadzeniem firmy w dobrym kierunku.

SKORZYSTAJ Z NASZEGO DOŚWIADCZENIA

Dlaczego to my jesteśmy najlepszym rozwiązaniem dla osób, które pragną założyć i prowadzić firmę w Niemczech?

Profesjonalne wsparcie

Doświadczenie, wiedza oraz umiejętności zdobyte podczas wieloletniej działalności na terenie Niemiec to nasz niewątpliwy atut. Doskonale znamy ten rynek, wiemy jak postępować, aby odnieść na nim sukces, a przy tym, nasz wykwalifikowany zespół, wspomaga w każdym aspekcie prowadzenia różnego rodzaju biznesu. Decyzja o podjęciu działalności gospodarczej w Niemczech bywa dla wielu osób szansą na lepsze życie i upragniony sukces, dlatego jako firma, która przeszła z powodzeniem tę drogę, pragniemy dzielić się z innymi naszym przepisem na powodzenie na tym bogatym i bardzo zróżnicowanym rynku.

Kompleksowe działania

Stale śledzimy rynek niemiecki, dzięki czemu wiemy jak doradzać naszym Klientom, aby wszelkie formalności i sprawy organizacyjne związane z zakładaniem i prowadzeniem firmy przebiegały bez zakłóceń. Oferujemy kompleksowe doradztwo, konsultacje, pomoc w opracowywaniu planów i strategii działania, wsparcie działań marketingowych, działania związane z pozyskiwaniem najlepszych partnerów biznesowych i wiele innych. Jeżeli martwisz się tym, jak poradzisz sobie w Niemczech zakładając swój wymarzony biznes – z naszą pomocą obawy znikną, a Ty pewnym krokiem rozwiniesz skrzydła w swojej własnej działalności gospodarczej.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

 1. Czy warto założyć i prowadzić biznes w Niemczech?

  Jak wskazuje na to nasze doświadczenie, zdecydowanie TAK ( chociaż nie zawsze i nie dla każdego biznesu i branży, tutaj doradzamy na każdym kroku osobom które chcą założyć firmę w Niemczech). Podczas zakładania działalności gospodarczej w Niemczech nie ma wymogu zameldowania, osoby prowadzące biznes za zachodnią granicą są zwolnione z opodatkowania a Polsce, istnieje duża jest uzyskanie wysokiej kwoty wolnej od podatku, a dodatkowo możliwe jest świadczenie usług również na rzecz polskich podmiotów.

 2. Dlaczego warto poszukać wsparcia w założeniu i prowadzeniu firmy w Niemczech?

  Fachowe wsparcie to nieoceniona pomoc w dokonaniu formalności oraz stawianiu pierwszych kroków na nieznanym rynku. Prowadzenie działalności gospodarczej jest wyzwaniem trudnym, dlatego profesjonalna pomoc na starcie, może skutecznie podnieść prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w przyszłości.

ZAINTERESOWANY WSPÓŁPRACĄ Z PROFESJONALISTAMI ?

Nasz zespół z chęcią podejmie się zlecenia wypromowania Twojej firmy, biznesu, usługi na rynku Niemieckim.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com